Cvičebnice je určena především pokročilým uživatelům španělštiny, kteří už soustavnou znalost španělské gramatiky mají a chtějí si zejména procvičit praktické použití obtížnějších gramatických jevů.
Příručka obsahuje 155 cvičení a je určena především pokročilým uživatelům španělštiny, kteří už soustavnou znalost španělské gramatiky mají a chtějí si zejména procvičit praktické použití obtížnějších gramatických jevů.
Je doplněna klíčem, seznamem užívaných gramatických termínů a rejstříkem. Jednotlivá cvičení vycházejí ze současného španělského úzu, především v prestižní publicistice. Jazykovou revizi provedli odborně vzdělaní rodilí mluvčí, lektoři španělštiny na českých školách.
Zájemcům o širší teoretický výklad doporučujeme publikaci "Moderní gramatika španělštiny" (V. Báez, J. Dubský, J. Králová). Návaznost obou publikací je zajištěna oboustrannými odkazy v textu.